سفرنامه ۱

از اینکه چند مدتی میشه که مطلبی توی وبلاگ منتشر نکردم عذر خواهی میکنم.

امیدوارم این رو بزارین به حساب مشغله های کاری که کم هم نیس انصافن :)

از دیروز سفری پنج روزه رو برای شرکت در یک کنفرانس در «ترکیه-آنکارا» شروع کردم.

سعی میکنم توی این پست و پست های بعدی تا آخر سفر، همه اطلاعاتی که در مورد اینجا بدست آوردم رو باهاتون به اشتراک بزارم.

روز پنج شنبه ساعت هفت صبح به وقت ایران سفر رو به مقصد آنکارا شروع کردم. از جزییات سفر تا مرز چشم پوشی میکنم. ساعت یک ظهر به مرز «سرو» در شهر «اورمیه» رسیدم و از اونجا بعد از انجام تشریفات قانونی، مرز رو رد کردم.

نقطه سفر مرزی ایران ترکیه

نقطه صفر مرزی ایران ترکیه

ادامه نوشته

آرزوهایم در مورد تبریز

تبریز

از زمانی که بهروز بختیاری عزیز پستی در وبلاگ شخصی اش در مورد رویاهای ما برای جامعه حرفه ای منتشر کرده، سعی داشتم تا من هم آرزو و رویاهام رو در مورد تبریز بنویسم. فقط اونقدر آرزو در مورد تبریز داشتم که نمیدونستم کدوم رو بنویسم. چند روز قبل که وقت دکترم (که چند ماه قبل و بصورت حضوری این وقت رو گرفته بودم) بود، وقتی به مطب مراجعه کردم، دیدم که حدود بیست نفر توی اتاق انتظار مطب نشستن! خب قاعدتن نباید اینجوری میشد. چون همه با وقت قبلی اومده بودن و هر کسی ساعت مراجعه خاصی داشت. اما متاسفانه گویا همه کسانیکه قبلن وقت گرفته بودن، همه و یکجا به مطب اومده بودن و دیگه جایی برای نشستن نبود. فضای اتاق هم به علت نبود تهویه مناسب، به شدت آلوده بود.

ادامه نوشته

آموزش استفاده از دیتابیس خارجی در برنامه اندروید

android-sqlite

در سیستم عامل اندروید راه های مختلفی برای ثبت اطلاعات وجود داره که یکی از اونا دیتابیس SQLite  هستش.

در این بخش طرز ایمپورت کردن یک دیتا بیس خارجی در اپلیکیشین نوشته شده توسط خودمون رو شرح میدیم.

در واقع ما با این آموزش، دیتا بیس رو داخل برنامه و بوسیله کد هایی که خواهیم نوشت، کپی خواهیم کرد تا برنامه بتونه از دیتابیس استفاده کنه.

ادامه نوشته

گزارشی درباره توسعه دهندگی موبایل و اندروید

MobileLandingPagesConvert

این گزارش در نوروز ۹۳ تهیه شده است. با توجه به تغییرات لحظه ای آمار ها در جهان، لذا امکان عدم همخوانی آمار ها با واقعیت روز وجود دارد. این گزارش بدون تعصب و بر اساس آمار هایی که منابع آنها در پایان گزارش ذکر شده، تهیه شده است.

در زیر، قسمت هایی از مقدمه را جهت آشنایی با موضوع گزارش میگذارم تا در صورت تمایل، آن را مطالعه فرمایید.

“کمتر کسی در اطرافمان می بینیم که گوشی هوشمند ندارند و از امکانات بی شمار آن بهره مند نمیشوند. هر گاه که گوشی هوشمند در دست یکی از اطرافیان می بینیم، بی شک یا از امکانات گوشی و نرم افزار های کاربردی آن اعم از بانکداری همراه و یا کتابخوان یا پیامرسان هایی با تکنولوژی VoIP استفاده میکنند و یا با بازی های آنلاین و آفلاین، یا استراتژیک و یا فکری خود را سرگرم می کنند. سمت و سو دادن به طرز استفاده مردم از گوشی های هوشمند می تواند به آموزش عمومی مردم و بالا بردن سطح جامعه به طرف آنچه که ما میخواهیم بی انجامد. این سمت و سو بی شک به وسیله توسعه دهندگان موبایل و رسانه ها میسر خواهد شد.

بطوری که در این گزارش خواهید خواند، افزایش سریع میل مردم به استفاده از سیستم های هوشمند به ویژه گوشی های تلفن همراه هوشمند، باعث ایجاد نیاز هایی در این حوزه گردیده که توجه خاص توسعه دهندگان نرم افزاری به این حوزه باعث رفع سریع نیاز ها و همچنین در آمد زایی برای خود توسعه دهنده ها خواهد شد.”

ادامه نوشته

جنگ

امروز صبح، طبق روال عادی پس از چک کردن ایمیل ها و انجام کار های ضروری، سراغ شبکه های اجتماعی که در آن ها عضو هستم، رفتم.

خواندن خبر های دیشب از طریق این شبکه ها مرا بر آن داشت تا مطلبی در این مورد بنویسم. شاید بتوان گفت که از انبوه اخبار، از جمله برد هفت بر یک آلمان از برزیل در جام جهانی خبری که توجه مرا جلب کرد، جنگ غزه بود.این روزها در منطقه خاورمیانه، جنایاتی رخ میدهد که به علت داغ بودن اخبار جام جهانی، روزنامه ها،خبرنگاران و حتا دوستانی که همیشه بر موضوع مهمی چون «انسانیت» تاکید دارند، وقت پرداختن به این اخبار را نداشته باشند.

ادامه نوشته

انگیزه زوری برای ادامه تحصیل

دوران پیش دانشگاهی دورانی بود که انگیزه «کاذب» زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه داشتم. با دید محدود آن دوران، خیالبافی های فراوانی در مورد «آینده» متصور می شدم. اما بعد از ورود به دانشگاه تمام رویاهایم از بین رفت. در واقع انگیزه اصلی که همان خیالبافی هایم بود را با بازتر شدن دیدم نسبت به اجتماع و زندگی، از دست داده بودم. آنقدر بی انگیزه بودم که عطای مهندسی پتروشیمی را به لقایش بخشیدم و انصراف دادم. بعد از انصراف، با دید جدیدی که نسبت به جامعه،علایق و احساسات خود بدست آمده بود، در دانشگاه مخابرات رشته I.C.T را شروع کردم که این رشته و محیط دانشگاه باعث ایجاد انگیزه در من شد. ترم اول بود که به برنامه نویسی علاقه مند شدم و از آن پس شب و روز خودم را به این دنیا اختصاص دادم. ولی با یک تصمیمی که شاید بشود به عنوان یک اشتباه از آن یاد کرد، دوره کارشناسی را در رشته ای ثبت نام کردم که بر خلاف اسمش، هیچ ربطی به نرم افزار نداشت! مهندسی نرم افزار !

ادامه نوشته

راه زندگی از کدام طرف است؟

راه زندگی کدام طرف است

 

زندگی، رشد و بزرگ شدن در خانواده ای که تمامن به زندگی کارمندی و بدون ریسک عادت کرده اند،  برای من که ریسک را لازمه ی زندگی و رسیدن به موفقیت، مخصوصن در دوران جوانی می دانم، کمی سخت هست.

وقتی همه اعضای خانواده تنها راه موفقیت را زندگی کارمندی می دانند،صحبت از اینکه «من میخواهم ناخدای کشتی خود باشم»، رفتاری آنارشیستی تلقی شده و بشدت با مقاومت و مخالفت خانواده ای روبرو خواهد شد که انتظار حمایت معنوی  در راه رسیده به هدف را از آنها داشته اید!

ادامه نوشته

سلام دنیا!

خب این اولین نوشته در وبلاگ شخصی بنده هستش.

توی این وبلاگ حرف های خودمونی، یادداشت های شخصی خودم و بعضن مطالب تخصصی در حوزه آی تی رو با شما به اشتراک خواهم گذاشت. :)